Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Vztahy Maroko-Gabon

Vztahy Maroko-Gabon

Jeho Veličenstvo král Mohammed VI. se ve středu 15. února 2023 v prezidentském paláci v Libreville setkal s Jeho Excelencí Ali Bongem Ondimbou, prezidentem Gabonské republiky. Toto setkání bylo pro obě hlavy států příležitostí zhodnotit stav vzájemného partnerství ve všech oblastech a zdůraznit význam hlubokých, bohatých a pevně zakořeněných vztahů mezi Marokem a Gabonem, jakož i silných pout bratrství a solidarity mezi oběma národy.

Setkání Jeho Veličenstva krále Mohameda VI. s gabonským prezidentem Ali Bongem Ondimbou a marocký dar hnojiv gabonským zemědělcům

Tato schůzka rovněž odráží velký zájem hlav obou států o upevnění marocko-gabonského strategického partnerství, jehož milníky položili zesnulý král Hassan II. a zesnulý prezident Omar Bongo Ondimba.

Audience se zúčastnili i ministr zahraničních věcí, africké spolupráce a Maročanů žijících v zahraničí, pan Nasser Bourita, ministryně delegovaná gabonským ministrem zahraničních věcí, paní Yolande Nyonda, a generální tajemník předsednictví Gabonské republiky, pan Jean-Yves Teale. 

Na závěr audience marocký panovník předal dar v podobě hnojiv pro drobné zemědělce v Gabonu. Tento dar, jenž je důležitou součástí královské strategie, která se vždy kladla důraz na blahobyt afrického obyvatelstva v rámci skutečně solidární vize společného rozvoje, je ze své podstaty příkladem meziafrické spolupráce založené na hodnotách solidarity, výměny a sdílení.

Tento dar hnojiv přizpůsobených gabonským půdám rovněž svědčí o pevném odhodlání Jeho Veličenstva krále přispět k dosažení prvního a druhého rozvojového cíle OSN do roku 2030 na africkém kontinentu, jakož i k cíli Africké unie zvýšit používání hnojiv z 8 kg na 50 kg na hektar.

red.

Podobné příspěvky

Nedostatek dešťových srážek v Maroku

Aleš Fritscher

Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému

Aleš Fritscher